26 września 2024

Nasza licealistka bierze udział w prestiżowym programie stypendialnym Queen Hedvig Scholarship!

Nasza uczennica z klasy 4 LO Ida Józefiak oraz p. prof Anna Maciejewska, wraz z grupą uczniów z całej Polski uczestniczą w unikalnym doświadczeniu edukacyjnym w Dolinie Krzemowej – światowym centrum innowacji i nowoczesnych technologii.
Podczas wyjazdu odwiedzą prestiżowe uczelnie, takie jak Stanford University i UC Berkeley, oraz spotkają się z liderami czołowych firm technologicznych, w tym Microsoft, Facebook i NASA. Te spotkania umożliwią im zrozumienie, jak wygląda praca i życie w czołówce światowej nauki i technologii.
Na zdjęciu mały akcent polski – grupa na tle mostu zaprojektowanego przez Polaka, urodzonego w Bochni, Rudolfa Modrzejewskiego. Syna Heleny wspaniałej polskiej aktorki. Geniusz Polaka stał się sym bolem San Francisco/Kalifornii.
Może już czas na kolejnych polskich GENIUSZY. Pierwsi kandydaci na zdjęciu….