26 czerwca 2023

Wspaniałe wieści: SARA MAZAN i ZUZANNA PAWLIK z klasy 3 LO zostały stypendystkami II Edycji Queen Hedvig Scholarship – QHS2023 i w przyszłym roku szkolnym jadą do Doliny Krzemowej! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Poniżej list Rady Stypendialnej (źródło: Wyniki rekrutacji Queen Hedvig Scholarship 2023)

Szanowni Państwo,

Poniżej prezentujemy listę laureatów II Edycji Queen Hedvig Scholarship – QHS2023. Jako Radę Stypendialną cieszy nas niezwykle wysoki poziom uczestników konkursu. Udział w drugim etapie jest wielkim osiągnięciem, zważywszy że w QHS biorą udział elitarne szkoły, a do pierwszego etapu konkursu przystąpiło łącznie kilkuset uczniów.  Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a także ich rodzicom i nauczycielom gdyż bez ich wsparcia nie byłoby możliwe osiągnięcie tak dobrych rezultatów. Gratulujemy również dyrekcjom szkół, które zakwalifikowały się do pierwszego i drugiego etapu konkursu. Przykro nam, że nie jesteśmy w stanie przyznać stypendiów wszystkim uczestnikom. Mamy nadzieję, że osoby, które nie zostały laureatami w tej edycji Queen Hedvig Scholarship wezmą udział w kolejnej edycji konkursu.

Do wyjazdu do Doliny Krzemowej zakwalifikowaliśmy 31 uczestników. Zgodnie z Regulaminem każda ze szkół biorących udział w QHS ma zagwarantowane miejsce dla przynajmniej jednego ucznia. Dlatego na liście rezerwowej znajduje się 10 uczestników, z których niektórzy zdobyli więcej punktów niż kilku uczniów zakwalifikowanych do wyjazdu. Uczniowie z listy rezerwowej będą mogli wziąć udział w wyjeździe w przypadku rezygnacji uczniów już zakwalifikowanych. Ponadto Prezes Queen Hedvig Scholarship Piotr Kamiński ma prawo przyznać Stypendium kolejnym osobom w ramach możliwości finansowych Fundacji. Staramy się o dodatkowe środki od sponsorów, abyśmy mogli zabrać do Kalifornii jak największą liczbę uczniów.

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem niezwykle wysokiego poziomu nauczycieli, którzy przystąpili do udziału w Queen Hedvig Scholarship. To nauczyciele z powołania, którzy dzielą się z uczniami swoją pasją do nauki. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami zakwalifikowaliśmy do wyjazdu dwóch nauczycieli, ale dokładamy starań, aby znaleźć środki na opłacenie wyjazdu kolejnych osób.

Rada Stypendialna