1 lipca 2022

NA DESKACH STRUMIENI
Przedstawienie Teatru Truffel

W tym roku szkolnym Na deskach STRUMIENI naprawdę wiele się działo! Przedstawienia baletowe, dwa spektakle koła teatralnego 4-6 i dwa Teatru Biedronka… Na zakończenie sezonu jeszcze jedna wspaniała sztuka – oparty na XVII-wiecznej komedii Moliera spektakl „Szkoła mężów” przygotowany przez grupę Truffel. Grupę tworzą zjednoczone siły uczniów Liceów ŻAGLE  i STRUMIENIE pod kierunkiem pani Marii Biernackiej. Sztuka opowiada o dwóch braciach, którzy opiekują się córkami swego zmarłego przyjaciela. I jak to u Moliera – intrygi, komiczne akcje, bohaterowie zaplątani w komedię omyłek. Tekst sztuki trudny i archaiczny, ale nasi licealiści poradzili sobie z nim wspaniale! Świetne stroje, skromna, ale ciekawa scenografia i utalentowani aktorzy – wszystko to złożyło się na sukces przedstawienia! Gratulujemy!