22 września 2023

WYCIECZKI INTEGRACYJNE LO
Klasy I A, I B i II LO na jednodniowych wyjazdy

Drugi tydzień nowego roku szkolnego obfitował w wyjazdy uczennic LO, które łączyły poznawanie świata i integrację po wakacjach.
  •  I LO A

Klasa I LO A wybrała się na wycieczkę integracyjną do Centrum Olimpijskiego. Uczennice miały okazję obejrzeć wystawę i wziąć udział w lekcji muzealnej dotyczącej początku sportu w starożytnej Grecji i jego rozwoju w kolejnych latach. W ten sposób realizujemy m. in. priorytet wychowawczy: ,,wspieranie uczniów do rozwijania ich aktywności fizycznej”.

  •  I LO B

Klasa 1LO B wybrała się na pierwszą wycieczkę integracyjną do Pałacu w Wilanowie na lekcję muzealną pt. Zakochany król i królowa. Na lekcji uczennice oglądały XVII-wieczne freski przedstawiające mit o Miłości Amora i Psyche. W ten sposób realizujemy m. in. nasz priorytet dydaktyczny: ,,Poznawanie kanonu klasycznego i odwoływanie się do dziedzictwa cywilizacyjnego Europy”.

  • II LO

Klasa II LO odwiedziła Park Kultury w Powsinie. Uczennice w pięknych okolicznościach przyrody mogły spędzić ze sobą czas na świeżym powietrzu, wziąć udział w grach i zabawach, dzięki którym poznały się jeszcze lepiej. Spotkanie zwieńczyło ognisko z kiełbaskami. Wyjazdowi przyświecał m. in. priorytet wychowawczy na ten rok – wspieranie w ,,nawiązywaniu dobrych relacji społecznych”.

KLASA IV LO W BERLINIE
Żywa historia

Uczennice klasy IV LO pod okiem Pani Wychowawczyni Profesor Magdaleny Kryk oraz Pani Profesor Moniki Waluś spędziły 5 dni w Berlinie. Możliwość zrealizowania części podstawy programowej z historii czy zwiedzenia Muzeum Pergamon przed remontem, po którym jego część zostanie otwarta dopiero za 14 lat to tylko niektóre czynniki wpływające na wybór destynacji. Ten wyjazd jest pierwszą wycieczką naszego liceum do stolicy Niemiec, zatem klasa IV przetarła szlaki! Zapraszamy do śledzenia na bieżąco codziennych relacji z wyprawy na Facebooku naszego Liceum KLIK.