14 marca 2024

Serdecznie zapraszamy na Konferencję Stowarzyszenia STERNIK

ZASADY EFEKTYWNEJ NAUKI. Przyswajanie wiedzy w świetle najnowszych badań

Wydarzenie odbędzie się w środę 20 marca o g. 18.30 w Auli Szkoły STRUMIENIE w Józefowie przy ul. 3 maja 129.

ZAPISY – FORMULARZ

• Dlaczego wiedza wchodzi lub nie wchodzi do głowy?
  • Jakie są popularne mity o działaniu mózgu?
  • Jak motywować uczniów do nauki?
  • Jakie znaczenie w przyswajaniu wiedzy mają edukacja spersonalizowana i praca zespołowa nauczycieli?

To niektóre tematy konferencji, na której wykład wygłoszą prof. Maciej Jakubowski oraz dr Tomasz Gajderowicz.

•  Profesor Maciej Jakubowski pracuje na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, jest założycielem Fundacji Evidence Institute, która promuje wykorzystanie badań w praktyce.
  • Doktor Tomasz Gajderowicz jest zastępcą dyrektora Instytutu Badań Edukacyjnych.

Eksperci omówią kluczowe zasady i metody skutecznego nauczania i uczenia się, które mają oparcie w badaniach naukowych oraz wskażą proste sposoby pracy z własnym dzieckiem, które znacząco poprawiają jakość nauczania i stanowią podstawę długofalowej motywacji do uczenia się.

W drugiej części odbędzie się panel: „Nauka w szkole i w domu. Doświadczenia praktyków”.

Oprócz prof. Macieja Jakubowskiego oraz dr Tomasza Gajderowicza wezmą w nim udział:

• Anna Rumińska – wicedyrektor Szkoły STRUMIENIE, nauczyciel matematyki,
  • Magdalena Leczkowska – ekspert Educare,
  • Piotr Nita-Jagielski – absolwent Liceum Żagle.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.